GSL 2024 REGISTRACE
GSL 2024 REGISTRACE

Pilotní ročník GSPORT turnaje – již brzy

PRO ŠKOLY

ESPORTOVÉ HRY + SPORTOVNÍ DISCIPLÍNY

Učitelé tělesné výchovy, trenéři i ředitelé škol zaznamenali (nejen kvůli pandemii koronaviru) pokles aktuální fyzické zdatnosti žáků zejména základních, ale i studentů středních a vysokých škol.

E4S zvedne ze židle studenty a žáky, kteří rádi hrají videohry.

Turnaje, které jsme pod záštitou FTVS připravili, budou motivací pro ty, kteří milují ESPORT a zároveň se chtějí udržet v kondici.

Máme pro Vás  balíček sportovních disciplín, které mají pozitivní vliv na rozvoj esportových schopností a zároveň poměří Vaši fyzickou zdatnost s ostatními.

Má vaše škola esportery a zároveň ráda sportuje? Pokud ano, máme pro vás propojení virtuálního světa s pohybem: Pilotní ročník GSPORT turnaje - GSPORT LIGA UNIVERZIT.

Pod záštitou Univerzity Karlovy Fakulty tělesné výchovy a sportu v Praze jsme připravili pro základní, střední a vysoké školy testovací baterii s 9 sportovními disciplínami, malou kopanou nebo GSPORT SURVIVAL překážkovou dráhu. Všechny tyto sportovní disciplíny mají za cíl udržet studenty v pohybu a v kondici.

Hrát se bude vždy předem vybraná esportová hra. Soutěž ve sportovních disciplínách: všeobecný test zdatnosti plný rychlostních, silových a vytrvalostních dovedností. Nebude chybět ani reakční rychlost s přesností, která je nedílnou součástí esportu. 

Jedná se o dovednosti, které otestují esportery a zároveň mají pozitivní vliv na rozvoj esportových schopností.

Cílem těchto gsportových turnajů a zápasů je vytvořit základnu pro zdravé a sportovní soupeření v počítačových hrách a sportovních disciplínách na českých školách a zvýšit tak jejich nabídku aktivit pro všechny studenty.

GSPORT nabízí možnost, jak netradičním a moderním způsobem upevnit vazby mezi spolužáky, rozvíjet schopnosti a zazářit v celorepublikové soutěži.

 

 

ESPORTOVÁ ČÁST

Hry:

 • CS:GO
 • FIFA 23, NHL23
 • League of Legends

Zápas se hraje formou 5 proti 5 hráčům. FIFA23 NHL23 2 proti 2.

SPORTOVNÍ ČÁST

Pod záštitou Fakulty tělesné výchovy a sportu Univerzity Karlovy jsme připravili pro školy malou kopanou, florbal, GSPORT SURVIVAL překážkovou dráhu či testovací baterii s 9 sportovními disciplínami.

Všeobecný test zdatnosti plný rychlostních, silových, vytrvalostních dovedností a reakční rychlosti.

Seznam disciplín:

 1. Běh na 1000 m
 2. Plate tapping test
 3. Hluboký předklon v sedu
 4. Skok daleký
 5. Výdrž ve shybu
 6. Kliky
 7. Jacíkův test
 8. Test reakční doby
 9. Skoky přes švihadlo

Gsport pravidla pro školy ZDE

Napište nám

Základní kontaktní formulář
chevron-down