GSL 2024 REGISTRACE
GSL 2024 REGISTRACE

GAMING HÝBE SVĚTEM, my hýbeme GAMERY

GSPORT

Co je GSPORT?
 

Propojení esportu s následnou fyzickou aktivitou

GAMING + SPORT = GSPORT

Každá minuta se počítá – sportovní příprava a pravidelná fyzická zátěž jsou předpokladem úspěchu nejen pro esportery.

Proč GSPORT?

Pandemie koronaviru razantně snížila fyzickou zdatnost dětí, žáků, studentů ať už základních, středních či vysokých škol.

Naopak hlad po počítačových hrách, gamingu a online prostředí výrazně vzrostl.

Dali jsme si za cíl rozhýbat zejména žáky, studenty, kteří nemají ke sportu úplně blízko. Ty, kteří většinu volného času věnují hraním videoher.

Nechceme odlákat hráče od gamingu, ale otevřít jim dveře do sportovního prostředí. Pomocí turnajů, eventů, aplikací pro děti, které jsme pod záštitou UK FTVS připravili, chceme motivovat hráče videoher k pohybu,  aby se mohli poměřovat nejen v esportovém světě, ale také na sportovištích.

Ukázat, že fyzická aktivita je naší přirozenou součástí a vynasnažíme se rozvíjet pozitivní vztah k pohybu.

Věříme, že každá minuta se počítá. Co takhle před nebo po každém hraní (sledování) videoher si dát i trošku do těla? Zacvičit si, jít si zaběhat, dát si kvalitní stretching?

Český esporter David Lacina známý jako Kaparzo v roce 2020 napsal: “Myslím si, že drtivé většině špičkových hráčů, které znám, pomáhá pohyb v tom, aby dosahovali lepších výsledků i v esportu. Vždyť spousta z nich se věnovala či věnuje závodně i sportu.“

Pohyb je pro esportery nesmírně důležitý i proto, aby předešli různým zdravotním problémům.

 

GSPORT jsme Vám popsali, ale znáte vlastně pojem ESPORT?

Dle nedávného průzkumu na www.esport.cz pojem esport dokáže popsat 40% české populace.

Pro zbylých 60% jen v rychlosti: esport je zkratka pro elektronický sport. Jde o organizovanou soutěž jednotlivců nebo týmů, v jakékoliv hře, na jakékoliv platformě (PC, konzole, mobil). Soutěže mají jasná pravidla a účastnit se jich mohou jak amatérští, tak profesionální hráči.

Napište nám

Základní kontaktní formulář
chevron-down